slideshow_photo_10.jpg

Get Adobe Flash player

Choose your country :

"Solar energy is the most democratic way of energy production as it empowers people to produce the energy they use."
Name
Subscribe to our newsletter
Receive all the latest news in your mailbox.

EC BREC - Institute for Renewable Energy

 

Kontact

 

EC BREC

Institute for Renewable Energy

Mokotowska 4/6 str.

00-641 Warsaw

 

Tel: +48 22 825-46-52

Fax: +48 22 875 86 78

Website: www.ieo.pl

Website: www.slonecznedni.pl

E-mail: kontakt@slonecznedni.pl

Polska

Download country reports

2013 English Polski
2012 English Polski
2011 English Polski

 

Witamy na stronach kampanii Europejskie Słoneczne Dni!

 

W maju czeka na nas wiele słonecznych dni w ramach III edycji  Europejskich Słonecznych Dni !

W  Polsce już po raz trzeci organizowana jest kampania:  Europejskie Słoneczne Dni, która  w Europie trwa już od 2002r. Wydarzenia odbywać się będą w dniach 1 – 19 maja 2013 roku na terenie całej Polski i całej Europy.

 

Nie jest prawdą, że ochrona środowiska i ochroną klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych przyczyniło się do rozwoju  rynku mikroinstalacji  w Polsce, płacąc niższe rachunki za paliwa i energię, tylko dlatego, ze korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody. Ponadto, zaczyna przybywać też,  tych co inwestują w systemy fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne wprowadzające system energetyki prosumenckiej i ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek energii  do sieci elektroenergetycznej stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy „słonecznych dachów”.

Celem Kampanii jest ochrona środowiska i klimatu, poprzez promocję energetyki słonecznej: systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych  oraz  wzrost świadomości  ekologicznej lokalnych społeczności, który wpłynie na zwiększenie liczby instalacji solarnych w gospodarstwach domowych. Koordynatorem Kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej, który już teraz  serdecznie  zaprasza do udziału w obchodach Europejskich Słonecznych Dni w 2013 roku. W  Europejskich Słonecznych Dniach udział wziąć może  każdy zainteresowany tematyką wykorzystania energii Słońca.

Patronat Honorowy nad kampanią objął: Minister Gospodarki – Janusz Piechociński, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki  - Marek Woszczyk, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Bożena Lublińska-Kasprzak,  Prezes Zarządu  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej -  Małgorzata Skucha, Prezydent Torunia – Michał Zaleski oraz Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej.

Mecenasem tegorocznej kampanii jest Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A.

W ubiegłym roku w kampanii udział wzięło ponad 10 tys. osób w Polsce, a w całej Europie – ponad pół miliona. Podczas „słonecznych wydarzeń” organizowane są wystawy, targi, pikniki, festyny  oraz konkursy, szkolenia, konferencje, które przybliżają tematykę ochrony środowiska poprzez wykorzystanie alternatywnych źródeł energii w sposób przyjazny i prosty dla każdego uczestnika.

Znajdź słoneczne wydarzenie blisko swojego domu http://www.slonecznedni.pl/mapa-wydarzen2013

Więcej informacji na stronie www.slonecznedni.pl

Zobacz galerię zdjęć z poprzednich edycji kampanii Europejskie Słoneczne Dni  http://www.slonecznedni.pl/galeria

Zapraszamy do udziału!